Allentown Youth Soccer Club Complete Schedule Export schedule to Excel
April 2014 May 2014 June 2014
  May 2014
  Date Time Home Team   Away Team Field Division
1504 Sat May 3 9:00 am SPYA U19 (Smith) vs. AYSC U19 (Geise) Grange Park #9 U-14/U-16/U-19 U19 Boys
1609   Sat May 3 1:00 pm SPYA U19 (Quagilo) vs. AYSC U19 (Krynack) Grange Park #9 U-14/U-16/U-19 U16 - U19 Girls
1306 Sat May 3 9:00 am AYSC U14 (Mitchell) vs. LMYA Rapids U14 (Szakonyi) Spring Ridge LS#1 U-14/U-16/U-19 U14 Girls
1605   Sat May 3 9:00 am SLSL U19 (Kukitz) vs. AYSC U19 (Saul) Upper Saucon Township Community Park #1 U-14/U-16/U-19 U16 - U19 Girls
606   Sun May 4 2:30 pm AYSC U10 (Yance) vs. LMYA Union U10 (Johnson) Hills Of Lockridge SS2 U-10/U-12 U10 Boys B 2
706   Sun May 4 3:45 pm AYSC Blue Warriors U10 (Zuniga) vs. LMYA Seatle U10 (Quiggle) Hills Of Lockridge SS2 U-10/U-12 U10 Girls A
307   Sun May 4 4:00 pm AYSC U8 (Saul) vs. CTH U8 (Smith) Lehnert Field ( Jordan Creek ) U-7/U-8 B Lower U8 Coed B
811   Sun May 4 2:30 pm AYSC U10 (Saul) vs. EAT Galactic Girls U10 (Amato) Lone Lane Park #5 U-10 U10 Girls B
905   Sun May 4 12:00 pm AYSC U12 (Orejuela) vs. TSC U12 (Farrag) Rodale U-12 U12 Boys A
906   Sun May 4 1:15 pm AYSC U12 (Ortiz) vs. ESYC Little Huskies U12 (Bravo) Rodale U-12 U12 Boys A
206   Sun May 4 3:45 pm AYSC U8 (Avila) vs. SJSC U8 (Lambert) St. Joseph the Worker Parish U8 U8 Coed A
406   Sun May 4 1:15 pm AYSC U10 (Zubillaga) vs. NSC U10 (Swanson) Tuskes Park U10/U12 U10 Boys A
1310 Sat May 10 11:00 am AYSC U14 (Mitchell) vs. SPYA U14 Team Fabulous (Smith) Haines Mill U14/U16/U19 U14 Girls
1614 Sat May 10 9:00 am LMYA Crew U19 (Ramsey) vs. AYSC U19 (Saul) Lehigh County Sports Fields #6 U-14/U-16/U-19 U16 - U19 Girls
1507 Sat May 10 11:00 am AYSC U19 (Geise) vs. SPYA U19 (Snediker) Lehigh County Sports Fields #6 U-14/U-16/U-19 U19 Boys
1611   Sat May 10 11:00 am SLSL U19 (Kukitz) vs. AYSC U19 (Krynack) Upper Saucon Township Community Park #1 U-14/U-16/U-19 U16 - U19 Girls
908 Sun May 11 3:30 pm AYSC U12 (Orejuela) vs. ESYC Little Huskies U12 (Bravo) Lehigh County Sports Fields #YF1 U-12 U12 Boys A
910 Sun May 11 4:45 pm SYA U12 B (Sabol) vs. AYSC U12 (Ortiz) Lehigh County Sports Fields #YF1 U-12 U12 Boys A
410 Sun May 11 1:30 pm TSC U10 (Tropeano) vs. AYSC U10 (Zubillaga) Lehigh County Sports Fields #YF2 U-10 U10 Boys A
710 Sun May 11 2:45 pm SYA U10 (DeOlivera) vs. AYSC Blue Warriors U10 (Zuniga) Lehigh County Sports Fields #YF2 U-10 U10 Girls A
817 Sun May 11 4:00 pm AYSC U10 (Saul) vs. UMYA U10 (King) Lehigh County Sports Fields #YF2 U-10 U10 Girls B
610 Sun May 11 5:15 pm SLSL Spartan Tigers U10 (Hoang) vs. AYSC U10 (Yance) Lehigh County Sports Fields #YF2 U-10 U10 Boys B 2
210   Sun May 11 5:15 pm SYA U8 (Cinquino) vs. AYSC U8 (Avila) Lehnert Field ( Jordan Creek ) U-7/U-8 B Lower U8 Coed A
312   Sun May 11 12:00 pm MMCA Mustangs U8 (Wilburn) vs. AYSC U8 (Saul) Midway Manor U-7/U-8 U8 Coed B
1616 Sat May 17 1:00 pm AYSC U19 (Saul) vs. SPYA U19 (Quagilo) Haines Mill U14/U16/U19 U16 - U19 Girls
1511   Sat May 17 11:00 am LMYA Union U19 (Hewertson) vs. AYSC U19 (Geise) Spring Ridge LS#1 U-14/U-16/U-19 U19 Boys
1318 Sat May 17 9:00 am PASC U14 (McNamara) vs. AYSC U14 (Mitchell) Wehr's Mill Community U-14/U-16/U-19 U14 Girls
1619 Sat May 17 11:00 am AYSC U19 (Krynack) vs. PASC U16 (Snyder) Wehr's Mill Community U-14/U-16/U-19 U16 - U19 Girls
915   Sun May 18 1:15 pm TSC U12 (Farrag) vs. AYSC U12 (Orejuela) Allen Township Savage Road U-12 U12 Boys A
818   Sun May 18 1:15 pm TSC U10 (Bundra) vs. AYSC U10 (Saul) Atlas Field U-10/U-12 U10 Girls B
317   Sun May 18 3:45 pm AYSC U8 (Saul) vs. EAT Neon Rage U8 (Tovar) Bicentennial Park U-8 U8 Coed B
412   Sun May 18 2:30 pm AYSC U10 (Zubillaga) vs. SYA U10 (Schaeffer) Franko Farms Fields U-10B U10 Boys A
212   Sun May 18 4:00 pm AYSC U8 (Avila) vs. SYA U8 (Ziegenfus) Lehnert Field ( Jordan Creek ) U-7/U-8 B Lower U8 Coed A
612   Sun May 18 2:30 pm AYSC U10 (Yance) vs. PASC U10 (Perna) Rodale U-10 U10 Boys B 2
712   Sun May 18 3:45 pm AYSC Blue Warriors U10 (Zuniga) vs. NSC U10 (Wilkowski) Rodale U-10 U10 Girls A
912   Sun May 18 12:00 pm AYSC U12 (Ortiz) vs. NSC U12 (Plant) Rodale U-12 U12 Boys A
1621 Sat May 31 9:00 am AYSC U19 (Saul) vs. CYSA Roughies U19 (Bastidas) Catasauqua High School #1 U19 U16 - U19 Girls
1321 Sat May 31 1:00 pm AFC United U14 (Clay) vs. AYSC U14 (Mitchell) Catasauqua High School #1 U19 U14 Girls
1514 Sat May 31 9:00 am PASC U19 (Doll) vs. AYSC U19 (Geise) Wehr's Mill Community U-14/U-16/U-19 U19 Boys

  - rescheduled in last seven days, - rescheduled since Apr 11