Allentown Youth Soccer Club Complete Schedule Export schedule to Excel
April 2014 May 2014 June 2014
  June 2014
  Date Time Home Team   Away Team Field Division
419   Sun Jun 1 12:00 pm SPYA U10 (A Guerra) vs. AYSC U10 (Zubillaga) Jasper Park #1 U12 U10 Boys A
719   Sun Jun 1 1:15 pm UMYA U10 (King) vs. AYSC Blue Warriors U10 (Zuniga) Jasper Park #1 U12 U10 Girls A
619   Sun Jun 1 2:30 pm UMYA U10 (Harrison) vs. AYSC U10 (Yance) Jasper Park #1 U12 U10 Boys B 2
323   Sun Jun 1 2:45 pm SPYA U8 (Williams) vs. AYSC U8 Ohana (Saul) Lehnert Field ( Jordan Creek ) U-7/U-8 B Lower U8 Coed B
219   Sun Jun 1 4:00 pm TSC U8 (Euculano) vs. AYSC U8 (Avila) Lehnert Field ( Jordan Creek ) U-7/U-8 B Lower U8 Coed A
918   Sun Jun 1 1:15 pm AYSC U12 (Orejuela) vs. NSC U12 (Plant) Rodale U-12 U12 Boys A
919   Sun Jun 1 2:30 pm TSC U12 (Farrag) vs. AYSC U12 (Ortiz) Steckel Elementary Fields U10/U12 U12 Boys A
828   Sun Jun 1 3:45 pm AYSC U10 (Saul) vs. TSC U10 (Cascioli) Steckel Elementary Fields U10/U12 U10 Girls B
1625   Sat Jun 7 3:00 pm CTH U19 (Craig) vs. AYSC U19 (Saul) Haines Mill U14/U16/U19 U16 - U19 Girls
1627   Sat Jun 7 3:00 pm AYSC U19 (Krynack) vs. NSC U16 (Freed) Lucas Lane U14/U16/U19 U16 - U19 Girls
422   Sun Jun 8 1:15 pm UMYA U10 (Lawrence) vs. AYSC U10 (Zubillaga) Jasper Park #2 U10 U10 Boys A
327   Sun Jun 8 2:45 pm SPYA U8 (Neumann) vs. AYSC U8 Ohana (Saul) Lehnert Field ( Jordan Creek ) U-7/U-8 B Lower U8 Coed B
222   Sun Jun 8 4:00 pm TSC U8 (Deutsch) vs. AYSC U8 (Avila) Lehnert Field ( Jordan Creek ) U-7/U-8 B Lower U8 Coed A
722   Sun Jun 8 12:00 pm STM U10 (Seiler) vs. AYSC Blue Warriors U10 (Zuniga) Rodale U-10 U10 Girls A
832   Sun Jun 8 2:30 pm AYSC U10 (Saul) vs. LMYA New England U10 (Fenstermacher) Rodale U-10 U10 Girls B
923   Sun Jun 8 1:15 pm SYA U12 A (Sabol) vs. AYSC U12 (Orejuela) Salisbury Middle School U 12 U12 Boys A
622   Sun Jun 8 3:45 pm TSC U10 (Raphun) vs. AYSC U10 (Yance) Steckel Elementary Fields U10/U12 U10 Boys B 2
922   Sun Jun 8 2:30 pm SLSL Spartans U12 (Cirocco) vs. AYSC U12 (Ortiz) Upper Saucon Township Community Park #9 U10/U12 U12 Boys A
1520   Sat Jun 14 9:00 am AYSC U19 (Geise) vs. SLSL U19 (Brass) Lehigh County Sports Fields #5 U-14/U-16/U-19 U19 Boys
1631   Sat Jun 14 11:00 am AYSC U19 (Krynack) vs. AYSC U19 (Saul) Lehigh County Sports Fields #5 U-14/U-16/U-19 U16 - U19 Girls
1332   Sat Jun 14 1:00 pm AYSC U14 (Mitchell) vs. PASC U14 (King) Lehigh County Sports Fields #5 U-14/U-16/U-19 U14 Girls
925   Sun Jun 15 12:00 pm AYSC U12 (Orejuela) vs. SYA U12 B (Sabol) Lehigh County Sports Fields #YF1 U-12 U12 Boys A
924   Sun Jun 15 1:15 pm SYA U12 A (Sabol) vs. AYSC U12 (Ortiz) Lehigh County Sports Fields #YF1 U-12 U12 Boys A
724   Sun Jun 15 12:00 pm SYA U10 (Ringholm) vs. AYSC Blue Warriors U10 (Zuniga) Lehigh County Sports Fields #YF2 U-10 U10 Girls A
424   Sun Jun 15 1:15 pm TSC U10 (Mickley) vs. AYSC U10 (Zubillaga) Lehigh County Sports Fields #YF2 U-10 U10 Boys A
624   Sun Jun 15 2:30 pm SPYA U10 (Guerra) vs. AYSC U10 (Yance) Lehigh County Sports Fields #YF2 U-10 U10 Boys B 2
837   Sun Jun 15 3:45 pm NYAA U10 (Yost) vs. AYSC U10 (Saul) Lehigh County Sports Fields #YF2 U-10 U10 Girls B
330   Sun Jun 15 2:30 pm SPYA U8 (Gallagher) vs. AYSC U8 Ohana (Saul) Lehnert Field ( Jordan Creek ) U-7/U-8 A Lower U8 Coed B
224   Sun Jun 15 5:00 pm TSC U8 (Woomer) vs. AYSC U8 (Avila) Lehnert Field ( Jordan Creek ) U-7/U-8 A Lower U8 Coed A
730   Thu Jun 19 6:30 pm AYSC Blue Warriors U10 (Zuniga) vs. SYA U10 (Ringholm) Franko Farms Fields U10A U10 Girls A
1638   Sat Jun 21 9:00 am AYSC U19 (Saul) vs. PASC U19 (Rose) Lehigh County Sports Fields #3 U-14/U-16/U-19 U16 - U19 Girls
1521   Sat Jun 21 11:00 am SPYA U19 (Snediker) vs. AYSC U19 (Geise) Lehigh County Sports Fields #3 U-14/U-16/U-19 U19 Boys
1635   Sat Jun 21 1:00 pm NSC U16 (Hubler) vs. AYSC U19 (Krynack) Lehigh County Sports Fields #3 U-14/U-16/U-19 U16 - U19 Girls
1337   Sat Jun 21 3:00 pm TSC U14 (Feidler) vs. AYSC U14 (Mitchell) Lehigh County Sports Fields #3 U-14/U-16/U-19 U14 Girls
335   Sun Jun 22 1:15 pm AYSC U8 Ohana (Saul) vs. EAT Neon Nightmare U8 (Weiner) Bicentennial Park U-8 U8 Coed B
230   Sun Jun 22 2:30 pm AYSC U8 (Avila) vs. TSC U8 (Woomer) Bicentennial Park U-8 U8 Coed A
430   Sun Jun 22 12:00 pm AYSC U10 (Zubillaga) vs. TSC U10 (Mickley) Lehigh County Sports Fields #YF2 U-10 U10 Boys A
630   Sun Jun 22 1:15 pm AYSC U10 (Yance) vs. SPYA U10 (Guerra) Lehigh County Sports Fields #YF2 U-10 U10 Boys B 2
845   Sun Jun 22 3:45 pm PASC U10 (Benninger) vs. AYSC U10 (Saul) Lehigh County Sports Fields #YF2 U-10 U10 Girls B
930   Sun Jun 22 1:15 pm AYSC U12 (Ortiz) vs. SYA U12 A (Sabol) Salisbury Middle School U 12 U12 Boys A
928   Sun Jun 22 1:15 pm SLSL Spartans U12 (Cirocco) vs. AYSC U12 (Orejuela) Upper Saucon Township Community Park #9 U10/U12 U12 Boys A

  - rescheduled in last seven days, - rescheduled since Aug 30