Cathedral Soccer Club Complete Club Schedule Export schedule to Excel
April 2015 May 2015 June 2015
  May 2015
  Date Time Home Team   Away Team Field Division
1908 Sat May 2 1:00 pm CTH U19 (Craig) vs. LMYA U19 (Szakonyi) Spring Ridge 1 U14/U16/U19 U16 & U19 Girls
414   Sun May 3 3:45 pm SPYA U8 (Corsa) vs. CTH U8 2 (Rojas) Creamery Park #1 U8 U8 Coed B
212   Sun May 3 1:15 pm PASC U7 (Frank) vs. CTH U7 (Haller) Ironton Elementary U7/U8 U7 Coed 2
817   Sun May 3 2:30 pm CTH U10 (Rojas) vs. UMYA U10 (Ropars) Jasper Park #2 U10 U10 Boys B2
420   Sun May 3 1:15 pm CTH U8 1 (Rojas) vs. MMCA U8 Mustangs (Quinones) Midway Manor U-7/U-8 U8 Coed B
1210   Sun May 3 1:15 pm CTH U12 (Khalil) vs. LMYA U12 (Bannon) Rodale U-12 U12 Boys B1
712   Sun May 3 2:30 pm CTH U10 (Smith) vs. PASC U10 Gray (Luciano) Springhouse Fields Springhouse U-10 U10 Boys B1
1915 Sat May 9 11:00 am SPYA U19 (Smith) vs. CTH U19 (Craig) Springhouse Fields Springhouse Lower U-14/U-16/U-19 U16 & U19 Girls
217   Sun May 10 3:45 pm CTH U7 (Haller) vs. EAT U7 Neon Rage (Troxell) Bicentennial Park #1 U8 U7 Coed 2
422   Sun May 10 12:00 pm CYSA U8 TBD vs. CTH U8 1 (Rojas) Catasauqua High School #1 U7/U8 U8 Coed B
421   Sun May 10 3:45 pm CTH U8 2 (Rojas) vs. MMCA U8 Mustangs (Quinones) Lehnert Field ( Jordan Creek ) U-7/U-8 A Lower U8 Coed B
720   Sun May 10 2:30 pm CTH U10 (Smith) vs. NSC U10 (Petrozelli) Pulte Green Hills U-10B U10 Boys B1
818   Sun May 10 1:15 pm SLSL U10 Spartans White (Oltman) vs. CTH U10 (Rojas) Upper Saucon Township Community Park #9 U10/U12 U10 Boys B2
1918 Sat May 16 11:00 am CTH U19 (Craig) vs. NSC U16 (Meriwether) Lucas Lane U14/U16/U19 U16 & U19 Girls
430   Sun May 17 2:30 pm EAT U8 Neon Rage (Weiner) vs. CTH U8 1 (Rojas) Bicentennial Park #1 U8 U8 Coed B
428   Sun May 17 3:45 pm TSC U8 (Herr) vs. CTH U8 2 (Rojas) Lone Lane Park B U-8 U8 Coed B
828   Sun May 17 3:45 pm CTH U10 (Rojas) vs. TSC U10 (Roncolato) Pulte Green Hills U-10A U10 Boys B2
223   Sun May 17 12:45 pm SJSC U7 (Garcia) vs. CTH U7 (Haller) St. Joseph the Worker Parish #1 U7/U8 U7 Coed 2
729 Sun May 17 12:45 pm CTH U10 (Smith) vs. TSC U10 (Euculano) St. Joseph the Worker Parish U 10 U10 Boys B1
1216   Sun May 17 3:45 pm CTH U12 (Khalil) vs. NSC U12 (Stephenson) Tuskes Park U10/U12 U12 Boys B1
1923   Sat May 30 1:00 pm PASC U19 Red (Hickey) vs. CTH U19 (Craig) Wehr's Mill Community U-14/U-16/U-19 U16 & U19 Girls
1215 Sun May 31 5:00 pm TSC U12 (Case-Frey) vs. CTH U12 (Khalil) Atlas Field U-10/U-12 U12 Boys B1
227   Sun May 31 2:30 pm PASC U7 (Gartner) vs. CTH U7 (Haller) Catasauqua High School #1 U7/U8 U7 Coed 2
832   Sun May 31 1:15 pm CTH U10 (Rojas) vs. LMYA U10 (Malik) Hills Of Lockridge #1 U10/U12 U10 Boys B2
436   Sun May 31 2:30 pm CTH U8 1 (Rojas) vs. CTH U8 2 (Rojas) Lehnert Field ( Jordan Creek ) U-7/U-8 B Lower U8 Coed B
735   Sun May 31 12:00 pm STM U10 (O'Reilly) vs. CTH U10 (Smith) Spring Ridge SS#2 U10/12 U10 Boys B1

  - rescheduled in last seven days, - rescheduled since Mar 31